ICBC Turkey’nin Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Qian Hou Oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

ICBC Turkey’nin Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Qian Hou Oldu

 

Türkiye’de 8.yılını geride bırakan ve istikrarlı yükselişini devam ettiren ICBC Turkey’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Qian Hou atandı.

 

03.11.2023 İstanbul – Dünyanın en büyük ticari bankalarından olan ICBC’nin Türkiye iştiraki ICBC Turkey’nin Yönetim Kurulu Başkanı Xiangyang Gao’nun, ICBC grup içerisinde başka bir göreve atanması nedeniyle, ICBC Turkey Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Qian Hou getirildi. Daha önce ICBC Yeni Zelanda’da İcra Kurulu Üyesi ve ICBC Auckland Şubesi’nde (Yeni Zelanda) Genel Müdür olarak görev yürüten Qian Hou 02.11.2023 itibariyle görevine başladı.  

1987 yılında Harbin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden Elektronik Mühendisliği Lisans Derecesi ile mezun olan ve 1995 yılında Çin Renmin Üniversitesi’nden Parasal Ekonomi alanında Yüksek Lisans derecesi alan Sayın Qian Hou, kariyerine 1987 yılında Industrial and Commercial Bank of China Limited Genel Merkez’de başladı. ICBC Uluslararası İşlemler Departmanında birim yöneticiliği görevi yaptı, ICBC Seul (Güney Kore) Genel Müdür Vekili, ICBC Yönetim Kurulu ve Denetleme Ofisi Genel Müdür Vekili, ICBC Europe, ICBC Standard Bank Plc, ICBC Endonezya, ICBC Brezilya ve ICBC Peru dahil olmak üzere çok sayıda ICBC denizaşırı kurumunun Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalıştı. ICBC Yeni Zelanda’da İcra Kurulu Üyesi ve ICBC Auckland Şubesi’nde (Yeni Zelanda) Genel Müdür olarak görev yaptı.

 

Qian Hou, “ICBC küresel alandaki uzmanlığıyla geniş bir bölgede, bireysel ve ticari bankacılığı alanlarındaki yenilikçi ürün ve hizmetleriyle gerek müşterileri gerekse ülke ekonomisine değer katmaktadır. Türkiye’de bankacılık sektöründe önemli başarılara imza atan ICBC Turkey’nin güçlü ve vizyoner ekibiyle, Çin ve Türkiye ilişkilerini güçlendiren finansal ve kültürel köprü olma misyonumuzu sürdürürken, sınırları birleştirerek iki ülkenin ekonomik ilişkilerine katkı sunduğumuz örnek işbirliği modelimizi de güçlendirmeye devam edeceğiz.” dedi. 

Ayrıca ICBC Turkey’de yeni atamalar kapsamında Yönetim Kurulu üyeliğine de Li Xiao getirildi. 

2005 yılında Nankai Üniversitesi’nden BT Yönetimi ve Sistem lisans derecesi ile mezun olan ve aynı üniversiteden Uluslararası İşletme Yönetimi alanında yüksek lisans derecesi alan Li Xiao, kariyerine 2005 yılında Industrial and Commercial Bank of China Genel Merkezi’nde başladı. ICBC Genel Merkez Kredi Yönetimi Departmanında çalıştı, ICBC Chongqing Bishan Şubesi ve ICBC Chongqing Jiangjing Şubesi’nde Şube Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı, ardından ICBC Genel Merkez Kredi ve Yatırım Yönetimi Departmanı Kurumsal Müşteri Birimi, Yönetim ve Takipteki Krediler Biriminde Birim Direktörü olarak görev yaptı. 02 Kasım 2023 tarihinde ICBC Turkey Bank A.Ş.’ de Yönetim Kurulu Üyesi, Denetim Komitesi Başkanı, Kredi Komitesi Üyesi ve Yönetim Kurulu Risk Yönetimi Komitesi Üyesi olarak atandı. 

  

ÖNERİLEN HABER  Unico Sigorta’dan Sürdürülebilir Hizmet için İnsan Odaklı Strateji

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ICBC Turkey’nin Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Qian Hou Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin