Mapfre Sigorta (Yaşam) Satıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zurich Sigorta ile MAPFRE Sigorta, MAPFRE Sigorta A.Ş.’nin iştiraki ve hayat sigortacılığı alanında faaliyet gösteren kolu MAPFRE Yaşam’ın satışı konusunda anlaşmaya vardı. İki şirketin yaptığı ortak açıklamada; Türkiye sigortacılık sektörüne olumlu bir ivme kazandırması beklenen satın alma işleminin SEDDK onayının ardından tamamlanacağı bilgisi paylaşıldı.
Türkiye sigortacılık sektörünün iki önemli şirketi Zurich Sigorta ve MAPFRE Sigorta önemli bir satın almayı duyurdu. İki şirket, MAPFRE Sigorta A.Ş.’nin yüzde 99,7 oranında iştiraki olan ve 1997 yılından beri dinamizmi ve hizmet kalitesiyle sektörde seçkin bir konuma gelen MAPFRE Yaşam Sigorta A.Ş’nin; Zurich Sigorta’ya satılması konusunda anlaşma sağladı. Satın alma işlemi Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) onayının ardından tamamlanacak.
 
Yılmaz Yıldız: “Türkiye’ye yaptığımız bu yeni yatırım, Türkiye ekonomisine olan güvenimizin bir göstergesi”
 
Zurich Sigorta CEO’su Yılmaz Yıldız, Türkiye ekonomisine olan güvenlerinin tam olduğunu vurgulayarak, “Zurich Sigorta olarak uzun yıllardır Türkiye’de faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Yapmış olduğumuz bu son yatırımımız, stratejik hedeflerimizin ve Türkiye’ye olan güvenimizin net bir ifadesidir. Yatırım kararımızda Türkiye ekonomisinin gelişim potansiyelinin yanında, SEDDK ve diğer kamu otoritelerinin çabaları sayesinde sigortacılık sektörünün Avrupa’daki en gelişmiş ve yatırım dostu ülkelerden biri olmasının rolü büyük. Hayat dışı sigortacılık faaliyetlerimize hayat sigortası uzmanlığını da ekleyerek, müşterilerimizin gelişen ihtiyaçlarını daha geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi ile bütüncül olarak karşılayacağız. MAPFRE Yaşam’ın hayat sigortacılığı ekibi, alanında son derece başarılı ve yetkin bir ekip. Zurich Sigorta olarak, Türkiye sigortacılık sektöründeki yerimizi büyütmek için hep birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.
 
Erdinç Yurtseven: “Stratejik alanlarda büyümeyi hedefliyoruz”
MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Erdinç Yurtseven ise “Sektörümüz genelinde kârlılık ve prim üretiminin yanı sıra, stratejik öncelikler odağında istikrarlı bir finansal sürdürülebilirlik şirketler için artık büyük bir önem taşıyor. MAPFRE Sigorta olarak belirlediğimiz uzun vadeli stratejik alanlara odaklanarak istikrarlı büyümeyi sağlamayı ve finansal sürdürülebilirliğimizi devam ettirmeyi amaçlıyor ve çalışmalarımızı da bu yönde gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda MAPFRE Grup’un Türkiye’deki uzun vadeli stratejik planlarına paralel olarak, hayat dışı sigortacılığa odaklanılması yönünde alınan karar doğrultusunda MAPFRE Yaşam’ın satılması yoluna gidilmiştir. Belirlediğimiz stratejimiz paralelinde; MAPFRE Sigorta olarak 75 yıllık tecrübemiz, MAPFRE Grup’un Türkiye’ye olan güveni ve tam desteğiyle, tüm konsantrasyonumuzu hali hazırda faaliyet gösterdiğimiz alanlara vererek daha güçlü şekilde yolumuza devam edeceğiz” dedi.
 
ZURICH SİGORTA HAKKINDA:
 
Zurich Sigorta, 2008 yılında TEB Sigorta’yı satın alarak girdiği Türkiye sigorta sektöründe 2022 yılı sonu itibarıyla yaklaşık 2,5 milyar TL prim üretimi ile Türkiye Bankasürans piyasasının liderlerinden biridir. Zurich Sigorta, yaklaşık 600 banka şubesi, 1000’den fazla acente ve broker aracılığı ile bireysel ve kurumsal müşterilerine Yangın, Kaza, Sağlık, Oto, Mühendislik ve Nakliyat gibi branşlarda sigorta ürün ve hizmetleri sunmaktadır.
 
 
MAPFRE Sigorta hakkında:
MAPFRE Sigorta, ödenmiş sermayesi ve özkaynak büyüklüğü ile Türk sigorta sektörünün en güçlü şirketleri arasında yer alıyor. İspanya’nın en büyük sigorta grubu olan MAPFRE, Avrupa ve Amerika olmak üzere beş kıtada 100’den fazla ülkede reasürans, asistans ve finansal hizmetler alanlarında faaliyet gösteriyor. Tüm sigorta branşlarını kapsayan, zengin bir ürün portföyüne sahip MAPFRE Sigorta, müşterilerinin her türlü hizmet ihtiyacının karşılanması ve mal varlıklarının güvencesi için özel olarak geliştirilmiş rekabetçi çözümler sunuyor. MAPFRE Grup bünyesinde 30 binden fazla çalışan, dünya çapında 5 bin üzeri ofisle 26 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyor.

ÖNERİLEN HABER  Unico Sigorta Karadeniz Bölge Toplantısı
Mapfre Sigorta (Yaşam) Satıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin