Anadolu Sigorta, Yapay Zekâ ile Cam Onarımında İnovasyon Ödülü Kazandı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Sigorta, bu yıl altıncısı düzenlenen CX Awards Müşteri Deneyimi Ödülleri’nde AS’lı Yapay Zekâ ile Cam Onarım/Değişim Tespiti Projesi ile “İnovasyon Özel Ödülü”nü kazandı. Projede kullanılan cam hasar tespit teknolojisi sayesinde Anadolu Sigorta, çatlak cam onarımını istenilen yerde ve zamanda gerçekleştirme imkanı sunarak maliyetleri düşürmekte ve sürdürülebilir ekonomiye katkı sağlamaktadır.

Sigortacılık sektöründe öncü olan Anadolu Sigorta, müşterilerinin hayatını kolaylaştıran yenilikçi ürün ve hizmetleriyle dikkat çekiyor. AS’lı Yapay Zekâ ile Cam Onarım/Değişim Tespiti Projesi, Nice Medya tarafından düzenlenen CX Awards Müşteri Deneyimi Ödülleri’nde En İyi Dijital Müşteri Deneyimi Kategorisi’nde “İnovasyon Özel Ödülü”nü almaya hak kazandı.

Anadolu Sigorta, “Değiştirme Onar” stratejisi doğrultusunda AS’lı yapay zekâ cam hasarları tespit teknolojisi ile araç cam hasarının onarılıp onarılamayacağını ücretsiz ve kolay bir şekilde öğrenme imkanı sunmaktadır. AS’lı yapay zekâdan alınan sonuca göre, tamir veya değişim hizmetinden faydalanmak için anlaşmalı cam onarım/değişim servisleri seçilip randevu alınabilmektedir. Camın onarımının mümkün olduğu durumlarda, cam servisleri aracılığıyla istenilen yerde ve zamanda kısa süre içinde çatlak cam onarımı yapılabilmektedir. Bu hizmet, hasar maliyetlerinin arttığı bir dönemde, cam değişimine göre daha ekonomik ve çevre dostu bir seçenek olarak öne çıkmaktadır.

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ali Kaplan, Türkiye’nin çeşitli sektörlerinden markaların katıldığı 6. CX Awards Müşteri Deneyimi Ödülleri’nde AS’lı Yapay Zekâ ile Cam Onarım/Değişim Tespiti Projesi ile ödül almaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. Kaplan, 80 ildeki 1.200’e yakın bayi ağı ve 10 anlaşmalı cam firmasıyla hizmet verdiklerini vurgulayarak, cam onarımının maliyetleri düşürdüğünü ve müşterilere daha hızlı hizmet imkanı sağladığını ifade etti. Ayrıca, AS’lı yapay zekâ ile cam onarım/değişim tespiti projesinin, tüm sigortalılara ve sigortası olmayanlara açık bir hizmet olduğunu belirterek, müşterilerin araç değerini koruma ve çevre dostu bir seçenekle hasarları giderme imkanı bulduklarını söyledi.

ÖNERİLEN HABER  Ana Sigorta, Great Place to Work Enstitüsü'nün En İyi İşverenleri Listesi'nde Yer Aldı
Anadolu Sigorta, Yapay Zekâ ile Cam Onarımında İnovasyon Ödülü Kazandı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Avatar
  22 Ocak 2024, 21:58

  Yapay zeka ile cam onarımı yapılmasını okuduğumda hayretler içerisinde kaldım. Bu gerçekten çok yenilikçi bir adım. Emek veren herkesin ödülü hakkettiğini düşünüyorum. Bu teknoloji gelecekte çok daha geniş alanlarda kullanılabilir. Bu konuda daha detaylı bir yazıya ulaşabilir miyim?

  Cevapla
 2. Avatar

  Bu yapay zeka teknolojisi sayesinde cam hasarlarını daha ekonomik bir şekilde onarmak mümkün olacak. Bence bu uygulama sadece Anadolu Sigorta müşterileri için değil, tüm sigortalılar için kullanılabilirdi. Projeyle ilgili detaylı bilgi paylaşabilir misiniz?

  Cevapla
Bizi Takip Edin