Neova Sigorta, 2023’te Kasko Branşında Büyüme Rekoru Kırdı: Pazar Payını Yükseltti, Yenilikçi Ürünleri İle Dikkat Çekiyor

featured
kampanya web ana sayfa SLIDER
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Neova Sigorta, 2023 yılında kasko branşında önemli bir büyüme elde ederek poliçe adedi ve prim üretiminde başarılı bir performans sergiledi. Özel binek otomobillerde 2022’ye göre yüzde 135,3’lük bir prim artışıyla pazar payını yüzde 5’e çıkaran şirket, Türkiye Sigorta Birliği kasım ayı verilerine göre sektörde 8. sırada yer aldı.

Yenilikçi ürünleri ve müşteri odaklı hizmetleriyle öne çıkan Neova Sigorta, 2023 yılında kasko branşında 2,5 milyar TL’nin üzerinde prim üretimi gerçekleştirdi. Müşterilere sunduğu beş farklı kasko paketi ile hem fiyat hem de teminat açısından geniş bir yelpaze sunan şirket, Limitsiz İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) sigortası gibi avantajlarla paketlerini daha cazip hale getiriyor.

Neova Sigorta’nın Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Habip Çetinkaya, 2023 yılındaki kasko prim üretiminde elde ettikleri yüzde 81,5’lik artışı değerlendirerek, müşteri memnuniyetine odaklanmış çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Özellikle özel binek otomobil kategorisindeki başarılarını vurgulayan Çetinkaya, sürdürülebilirlik ve çevre dostu uygulamalara verdikleri önemi vurgulayarak, elektrikli araç kaskosu ürününü geliştirme ve pazar payını artırma hedeflerini paylaştı.

Neova Sigorta’nın gelecekteki hedefleri arasında satış kanallarını artırma, çevre dostu uygulamalara daha fazla odaklanma ve teknolojiyi etkin bir şekilde kullanarak kasko ürünlerini geliştirme yer alıyor. Müşteri memnuniyetini merkeze alan geniş servis ağı ve hızlı hasar sonrası desteği ile daha fazla müşteriye ulaşmayı hedefleyen şirket, kişiye özel avantajlı fiyatlar sunarak müşteri portföyünü artırmayı planlıyor.

ÖNERİLEN HABER  Sigorta Şikayetleriyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular
Neova Sigorta, 2023’te Kasko Branşında Büyüme Rekoru Kırdı: Pazar Payını Yükseltti, Yenilikçi Ürünleri İle Dikkat Çekiyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Avatar

    Kasko prim üretimindeki bu büyük artış gerçekten etkileyici. Ancak bu büyümeyi sürdürülebilir bir şekilde devam ettirmek ne kadar mümkün olacak? Hem çevre dostu uygulamalara odaklanmak, hem satış kanallarını artırmak hem de teknolojiyi geliştirmek oldukça zorlu bir hedef gibi görünüyor. Bu konuda daha detaylı bir açıklama yapabilir misiniz?

    Cevapla
  2. Avatar

    Bu büyüme rekorunun pazardaki rakip firmalara etkisi ne olacak acaba? Neova Sigorta’nın bu başarısının sektöre olan katkısını merak ediyorum.

    Cevapla
Bizi Takip Edin