Unico Sigorta, Lumnion ile Yapay Zekâ Tabanlı Fiyatlama sistemine geçiş yapıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Unico Sigorta ve Lumnion, Unico Sigorta’nın fiyatlama sürecini Lumnion’un yapay zekâ tabanlı platformu üzerinden yürütmek için iş birliği başlattı. 
Özellikle makine öğrenmesi ile modellemeler yapan ve sigortacılık fiyatlaması alanında uzman Lumnion, yenilikçi ürün ve hizmetleriyle müşterilerine sıra dışı bir sigortacılık deneyimi sunan, teknolojiyi sigortacılığın ve sunduğu hizmetlerin merkezine konumlandırarak müşterilerine ulaşılabilirlik, kolaylık ve çözüm sağlayan Unico’ya, yapay zekâ tabanlı platformu üzerinden fiyatlama sürecinin geliştirilmesinde destek olacak. 
Lumnion CEO’su Cenk Tabakoğlu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “ Yeni nesil makine öğrenmesi algoritmaları ile aktüeryal risk modellemesinden, saha fiyatlama yönetimi ve dış veri ile davranışsal fiyatlamaya kadar çalışan modülleri bulunan, yapay zekâ tabanlı platformumuz ile Unico Sigorta’nın fiyatlama süreçlerinin geliştirilmesine destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Lumnion’un geliştirdiği fiyatlama platformu modellemeleri hem herkesin aşina olduğu GLM denilen bir algoritmada, hem de bütün yeni gelişmiş makine öğrenmesi algoritmalarında aynı anda yapabilen tüm sektördeki tek platform. Ayrıca, bu farklı makine öğrenmesi algoritmalarının sonuçlarını şeffaflaştırarak kullanılabilir hale getiriyoruz. Fiyatlamayı uçtan uca yönetilmesine ana sistemlere entegre şekilde imkân sağlıyoruz.
Doğru riske doğru fiyat vererek yapılacak fiyatlama sayesinde sektördeki sigorta penetrasyonunu artırabileceğimizin bilinci ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ülkemizdeki sigorta şirketlerinin dijitalleşme süreçlerinin sektör için öneminin farkındayız. Makine öğrenmesini, yeni teknolojileri ve yapay zekayı sigorta sektöründe kullanılabilir hale getirmek bizim ana hedefimiz. Bu hedef doğrultusunda Unico Sigorta ile sigortacılık sektörünü geliştirmek için güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyoruz.” 
Unico Sigorta Genel Müdürü Ender Güzeler ise şöyle konuştu: “Unico Sigorta olarak, teknolojiyi işimizin merkezine koyuyoruz. Bu yatırımları öncelikli olarak müşterilerin ihtiyaçlarını iyi anlayarak ürünleri kişiselleştirilme, ihtiyaç-fiyat dengesini kurma, hizmet süreçlerini hızlandırma ve acentelerimizi rekabette güçlü kıldığımız alanlarda önceliklendiriyoruz. Dolayısıyla Veri Bilimi ve Analitik alanlardaki kaslarımızı güçlendiriyoruz. Veri analitiği, makina ve yapay zekanın Şirket içi uygulama alanını Lumnion’un sunduğu çözümlerle hızlıca yaygınlaştırma fırsatına kavuşacağız.
35. yılını kutlayan bir şirket olarak, gelecekte daha da büyük başarılara birlikte imza atmak için, teknolojiye olan bu güçlü taahhüdümüzü sürdüreceğiz.” 

ÖNERİLEN HABER  Mapfre Sigorta (Yaşam) Satıldı

Kaynak: Sigortahaber.com

Unico Sigorta, Lumnion ile Yapay Zekâ Tabanlı Fiyatlama sistemine geçiş yapıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin