SunLife Raporuna Göre: Birleşik Krallık’ta Cenaze Masrafları Rekor Seviyede, İnsanlar Ucuz Seçeneklere Yöneliyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sigorta şirketi SunLife’ın raporuna göre, Birleşik Krallık’ta cenaze masrafları rekor seviyeye yükseldi ve neredeyse dört kişiden biri, doğrudan yakılma veya uğurlama olmadan defin seçeneğini tercih ediyor.

SunLife’ın raporunda, geçen yıl cenaze masraflarını karşılamak için eşyalarını satmak zorunda kalan insanların oranının neredeyse her beş kişiden biri olduğu belirtiliyor. İngiltere’de ölüm maliyetinin, defin veya yakma masrafları, anma töreninin fiyatı ve yasal ücretler gibi unsurları içeren ortalama 12.296 dolar olduğu ifade ediliyor. Bu rakam, 2022’den bu yana 579 dolarlık bir artışla en yüksek seviyeyi temsil ediyor.

Rapora göre, fiyatların yükselmesiyle birlikte, daha uygun maliyetli cenaze seçeneklerini tercih eden Britanyalıların sayısının arttığı vurgulanıyor. Geçen yıl, ailelerin yaklaşık yüzde 20’si sevdiklerini doğrudan yaktırdı; bu oran 2019’da yalnızca yüzde 3’tü. Doğrudan yakma, ölen kişinin herhangi bir dini veya anma hizmeti olmaksızın doğrudan krematoryuma götürülmesini içeriyor.

Raporda, geleneksel bir cenaze töreninin 6.429 dolarlık fiyat etiketiyle karşılaştırıldığında, doğrudan bir cenaze töreninin ortalama 2.098 dolar maliyetinin olduğu belirtiliyor.

İngiltere’de ne tür bir cenaze töreni seçilirse seçilsin, kendi cenaze masraflarını karşılamakta zorlanan insanların sayısının arttığı belirtiliyor. Rapora göre, halkın yüzde 45’i masrafların bir kısmını karşılamak için ailelerine güvenmek zorunda kalıyor. Geçen yıldan bu yana cenaze masraflarını karşılamak için eşyalarını satanların oranının yüzde 15’ten yüzde 18’e çıktığı ifade ediliyor.

ÖNERİLEN HABER  Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik 2024 Yılına Güçlü Başlangıç Yaptı
SunLife Raporuna Göre: Birleşik Krallık’ta Cenaze Masrafları Rekor Seviyede, İnsanlar Ucuz Seçeneklere Yöneliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin